Сумський ЕТЦ – серед лідерів області за кількістю слухачів, які торік навчалися з охорони праці

Одинадцять суб’єктів господарювання Сумської області протягом минулого року провели навчання з питань охорони праці для 13 746 осіб, що у порівнянні з 2016 роком більше на 17,2%. Задовільні показники перевірки знань за результатами навчання у минулому році отримали 94,5% слухачів лекцій. У той час непосильними знання з охорони праці виявилися для 1,4% осіб, що пройшли навчання.

Як повідомляє сайт Управління Держпраці у Сумській області, лідером серед навчальних центрів Сумщини за кількістю осіб, що протягом 2017 року пройшли навчання з охорони праці, став КОП «Навчально-виробничий центр». У той час друге та третє місця посіли відповідно ТОВ «НВЦ «Планета знань», ДП «Сумський навчальний центр». Найбільш затребуваними для підприємств Сумщини виявилися знання загальних питань з охорони праці, а також у галузі енергетики.

Відповідно до діючого законодавства, працівники під час прийняття на роботу і в процесі виконання своїх службових обов’язків, а також учні, курсанти, слухачі та студенти під час трудового і професійного навчання проходять за рахунок роботодавця інструктажі, навчання та перевірку знань з питань охорони праці, надання першої медичної допомоги потерпілим від нещасних випадків, а також правил поведінки у разі виникнення аварій.

Тож із урахуванням специфіки виробництва та вимог нормативно-правових актів з охорони праці, роботодавцем мають бути розроблені та затверджені відповідні положення про навчання, а також сформовані плани-графіки проведення навчання та перевірки знань з охорони праці.

Перевірка знань з питань охорони праці після проведення спеціального навчання здійснюється комісією, головою якої виступає фахівець Управління Держпраці у Сумській області.    Слід зауважити на тому, що особи, які суміщають професії, мають проходити навчання й перевірку знань з охорони праці як за їхніми основними професіями, так і за професіями, що суміщаються.

 

 

 

ДЕРЖАВНЕ ПІДПРИЄМСТВО "СУМСЬКИЙ ЕКСПЕРТНО-ТЕХНІЧНИЙ ЦЕНТР ДЕРЖПРАЦІ"

Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International,

якщо не зазначено іншого