Психофізіологічна експертиза

ПФЕ – процедура, спрямована на оцінку психофізіологічних можливостей співробітника, що виконує роботи підвищеної небезпеки.

Своєчасне і точне визначення рівня психофізіологічних можливостей співробітника дозволяє виключити цілий ряд позаштатних ситуацій на виробництві, таких як пошкодження і псування устаткування, нещасні випадки, травми, і летальні випадки. Відповідно до статистики, при своєчасному проведенні ПФЕ в повному обсязі, травматизм на підприємстві знижується на 40-70%.

Психофізіологічну експертизу проводять сертифіковані спеціалісти, а саме лікар-психофізіолог, і фахівець-психофізіолог, які пройшли перепідготовку з психофізіології, навчання та перевірку знань в Центрі психофізіологічної експертизи працівників.

Всі результати обстежень вносяться у Всеукраїнський реєстр безпеки діяльності.

Перша група професійної придатності:
За своїми психофізіологічними якостями повністю відповідає вимогам щодо виконання роботи підвищеної небезпеки. Працівники, які отримали в результаті тестування такий висновок, повною мірою відповідають професійним вимогам для виконання робіт підвищеної небезпеки.

Друга група професійної придатності:
За своїми психофізіологічними якостями, в цілому, відповідає вимогам щодо виконання роботи підвищеної небезпеки. Працівники, які отримали в результаті тестування такий висновок, в цілому відповідають професійним вимогам для виконання робіт підвищеної небезпеки. При цьому у них присутній ряд незначних нюансів, які не чинять істотного впливу на результат виконання робіт.

Третя група професійної придатності:
За своїми психофізіологічними якостями не відповідає вимогам щодо виконання роботи підвищеної небезпеки. Працівники, які отримали в результаті тестування такий висновок, можуть бути допущені до виконання робіт підвищеної небезпеки, з обмеженнями, які регламентуються лікарем-психофізіологом в індивідуальному порядку, у залежності від виду робіт, конкретних умов професійної діяльності працівника.

Четверта група професійної придатності:
За своїми психофізіологічними якостями не відповідає вимогам щодо виконання роботи підвищеної небезпеки. Працівники, які отримали в результаті тестування такий висновок, не можуть бути допущені до виконання робіт підвищеної небезпеки.

 

 

ДЕРЖАВНЕ ПІДПРИЄМСТВО "СУМСЬКИЙ ЕКСПЕРТНО-ТЕХНІЧНИЙ ЦЕНТР ДЕРЖПРАЦІ"

Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International,

якщо не зазначено іншого