Всесвітній день вишиванки відсвяткували у Сумському ЕТЦ

Нинішнього року Всесвітній день вишиванки відзначається 19 травня. Цього дня прийнято приходити на роботу чи навчання у вишиванках. Колектив ДП «Сумський ЕТЦ» не залишився осторонь загальнодержавного флешмоба.

Ідея акції «Всесвітній день вишиванки» зародилася десять років тому серед студентів факультету історії, політології та міжнародних відносин Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича. За десятиріччя традиція поширилася на всю України і навіть за її межі. Свято не прив’язане до жодної державної чи релігійної події, і відзначається кожного третього четверга травня.

Основна мета заходу – це збереження українських цінностей та їх популяризація серед молоді та населення держави загалом. Свято не передбачає обов'язкових заходів, окрім одягання вишиванки. Хоча протягом усієї історії заходу з ініціативи студентів, школярів, громадських та культурних діячів проводяться концерти, хода, конкурси, вечорниці, ярмарки.

Саме ж свято запрошує кожного свідомого громадянина до абсолютно простого вчинку – одягнути вишиванку і в ній піти на роботу. Саме так й вчинили працівники Сумського експертно-технічного центру. Разом з тим, така дія має глибокий контекст, адже йдеться про вираження своєї національної та громадянської позиції, культурну освіченість та духовну свідомість.

 

 

Як показує досвід, люди в День вишиванки завжди піднесені та усміхнені, адже у стародавньому одязі закодовано багато символів сили, добробуту, краси та оберегів.

 

 

 

 

ДЕРЖАВНЕ ПІДПРИЄМСТВО "СУМСЬКИЙ ЕКСПЕРТНО-ТЕХНІЧНИЙ ЦЕНТР ДЕРЖПРАЦІ"

Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International,

якщо не зазначено іншого