Відбулося перше засідання колегії Управління Держпраці у Сумський області

В Управлінні Держпраці у Сумській області 24 березня 2016 року відбулося перше засідання колегії, на якому було підбито підсумки роботи Управління за минулий рік. Рівень загального виробничого травматизму в області у минулому році скоротився на 3,3%, та на два нещасні випадки зі смертельним наслідком у порівнянні з 2014 роком.

На засіданні було обговорено результати роботи Управління Держпраці у Сумській області у частині охорони праці та виробничої безпеки. Аналіз виробничого травматизму за два попередні роки довів, що проведення превентивних заходів сприяє зменшенню його показників. Також необхідно відзначити, що більшість травмованих за минулий рік на виробництві виявилися робітниками сфери машинобудування – 23%.

Результати розслідувань показали, що у 2015 році 79% усіх травмованих на підприємствах Сумщини постраждали внаслідок нещасних випадків, що сталися з організаційних причин, таких як: невиконання вимог інструкцій з охорони праці, невиконання посадових обов’язків, порушення правил безпеки руху. Значна кількість трагедій, а саме 18% сталася за сприяння психофізіологічних факторів. Через технічні причини травмовано 3% постраждалих.

Директор ДП «Сумський експертно-технічний центр Держпраці» Олександр Арєстов окремо зупинився на показниках виробничого травматизму на підприємствах області. Керманич експертно-технічного центру висловив свої зауваження та пропозиції щодо аналізу надзвичайних подій та виявлення реальних причин травмування працівників. Однією з пропозицій було залучення досвідчених технічних експертів безпосередньо після трагедії, а не через місяць-два, коли зробити якісь висновки вкрай важко. Адже головним завданням підприємства була і залишається науково-технічна підтримка державного нагляду, реалізація технічної політики держави у сфері охорони праці та промислової безпеки.

На завершення начальник Управління Держпраці у Сумській області Юрій Семеног наголосив на необхідності вдосконалення роботи структурних підрозділів Управління та організації прийому громадян, з метою роз’яснення їх прав та шляхів вирішення проблем.

Участь у засіданні колегії, крім керівництва та державних інспекторів Управління, взяли: директор ДП «Сумський експертно-технічний центр», генеральний директор Сумської обласної організації роботодавців «Сумський регіон», начальник управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в Сумській області, представник Сумської обласної ради професійних спілок.

ДЕРЖАВНЕ ПІДПРИЄМСТВО "СУМСЬКИЙ ЕКСПЕРТНО-ТЕХНІЧНИЙ ЦЕНТР ДЕРЖПРАЦІ"

Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International,

якщо не зазначено іншого