Директор Сумського ЕТЦ взяв участь у виїзній нараді Управління Держпраці у Сумській області

Результатом виїзної наради з підбиття підсумків всебічних комісійних перевірок низки конотопських підприємств Управлінням Держпраці у Сумській області, що відбулася в Конотопі 17 березня 2016 року, стало подання міському голові про невідповідність займаним посадам директора Конотопського КП ВУВКГ та інженера з охорони праці.

За результатами проведеної всебічної комісійної перевірки щодо дотримання вимог законодавства з питань охорони праці та промислової безпеки, зайнятості населення, загальнообов’язкового державного страхування у Конотопському комунальному підприємстві виробничого управління водопровідно-каналізаційного господарства фахівцями Управління Держпраці у Сумській області було виявлено більше сотні порушень законодавчих та інших нормативно-правових актів з охорони праці, а також 7 порушень законодавства про працю та зайнятість населення.

Однією з основних причин такого становища, на думку Директора ДП «Сумський ЕТЦ» Олександра Арєстова, є нехтування методами управління охороною праці в ринкових умовах з метою виявлення, оптимізації та контролю можливих ризиків на підприємстві. Торік це призвело до трагічних наслідків. У серні 2015 року слюсар Конотопського комунального підприємства виробничого управління водопровідно-каналізаційного господарства під час виконання робіт у колодязі одержав черепно-мозкову травму. Нажаль врятувати чоловіка не вдалося.

Варто зазначити, що одним з основних порушень, виявлених на конотопському водоканалі є відсутність дозволу на проведення робіт підвищеної небезпеки. І справа тут, на думку керманича експертно-технічного центру, зовсім не у вартості проведення експертизи. Пропонуючи індивідуальний підхід до формування кошторису, інколи важко пробудити бажання керівників підприємств заощадити власні кошти у майбутньому.

Наступною зупинкою представників Держпраці стало приміщення пологового відділення Конотопської центральної районної лікарні. Об’єктом, який привернув увагу фахівців, став вантажно-пасажирський ліфт. Поради директора Сумського ЕТЦ неодмінно стануть у пригоді й унеможливлять трагедії, пов’язані із використанням підйомника.

Останнім пунктом візиту на Конотопщину, на запрошення власників агропідприємства, виявилося ТОВ «Вітчизна». Подібні спілкування з обласними керівниками дають можливість місцевим підприємцям заощадити не лише час (адже дорога до Сум займає не одну годину), а й отримати поради щодо безпеки праці своїх робітників безпосередньо на їх робочому місці.

 

ДЕРЖАВНЕ ПІДПРИЄМСТВО "СУМСЬКИЙ ЕКСПЕРТНО-ТЕХНІЧНИЙ ЦЕНТР ДЕРЖПРАЦІ"

Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International,

якщо не зазначено іншого