Більшість водіїв сумських «маршруток» не має висновку лікаря-психофізіолога

Під час останніх перевірок приватних пасажирських перевізників щодо додержання ними вимог чинного законодавства України стосовно забезпечення належного і безпечного перевезення пасажирів, виявлено відсутність у водіїв відповідного висновку психофізіологічної експертизи.  

Фахівцями управління Держпраці у Сумській області було виявлено чимало порушень, пов’язаних, у першу чергу, з відсутністю періодичного навчання водіїв та перевірки їх знань з питань охорони праці. Варто також нагадати, що згідно ст. 5 Закону України «Про охорону праці», працівнику не може пропонуватися робота, яка за медичним висновком протипоказана йому за станом здоров’я. До виконання робіт підвищеної небезпеки та тих, що потребують професійного добору, допускаються особи за наявності висновку психофізіологічної експертизи.

«Уявіть собі, що про обов’язковий висновок лікаря-психофізіолога, деякі водії навіть не чули – під час проходження медичної комісії вони обмежувалися висновками інших фахівців, – говорить начальник управління Держпраці у Сумській області Юрій СЕМЕНОГ. – Справа у тім, що робота за кермом також відноситься до небезпечної, і потребує миттєвої реакції та швидких адекватних дій на випадок надзвичайних ситуацій».

Нагадаємо, що в Сумах фахівці з психофізіології працюють у ДП «Сумський експертно-технічний центр Держпраці» (вул. Косівщинська, 18). Управління Держпраці у Сумській області вкотре звертається до керівників підприємств та установ різних форм власності, які стикаються з роботами підвищеної небезпеки, не нехтувати життям і здоров’ям своїх працюючих та інших людей, які можуть постраждати.

Наразі, перевірки тривають. Особливу увагу державні інспектори приділяють наявності дозвільної документації, дотриманню правил перевезень та кваліфікації водіїв.

Довідка. Відповідно до вимог п.2.13 «Порядку проведення медичних оглядів працівників певних категорій», затвердженого наказом МОЗ України від 21.05.2007 року №246, працівники, зайняті на роботах, що потребують професійного добору, повинні надати Комісії, яка проводить медичний огляд, висновок психофізіологічної експертизи.

ДЕРЖАВНЕ ПІДПРИЄМСТВО "СУМСЬКИЙ ЕКСПЕРТНО-ТЕХНІЧНИЙ ЦЕНТР ДЕРЖПРАЦІ"

Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International,

якщо не зазначено іншого