Підбито підсумки роботи ДП «Сумський ЕТЦ» за 2013 рік

За основними показниками роботи Державного підприємства «Сумський експертно-технічний центр Держгірпромнагляду України» минулий рік видався найкращим за всю п’ятнадцятирічну історію підприємства. Про це йшлося у доповіді начальника Сумського ЕТЦ Павла Ворончагіна щодо експертно-технічної підтримки наглядової діяльності на підприємствах Сумщини у 2013 році та заходах з її покращення. 

Аналізуючи роботу підприємства у минулому році, зокрема її фінансові показники, можна зробити сміливий висновок про перевиконання плану за всіма видами виробничої діяльності. За результатами фінансово-господарського аудиту ДП «Сумський ЕТЦ», який провела Державна фінансова інспекція в Сумській області, загальна оцінка ефективності управління підприємством має високий рівень. 

Натомість, головним завданням Сумського експертно-технічного центру була і залишається експертно-технічна підтримка державного нагляду, реалізація технічної політики держави у сфері охорони праці та промислової безпеки. У 2013 році підприємством проведено майже 500 експертиз підприємств для видачі дозволів, понад 300 експертиз проектної та технічної документації, близько 240 оцінок відповідності обладнання діючим нормативним актам. Крім цього, технічними експертами проведено 138 електровимірювальних робіт, 73 обстеження та паспортизації будівель і споруд, понад 3400 технічних оглядів та діагностування обладнання. За минулий рік з питань охорони праці було навчено 1376 осіб, та 91 людина довела свою працездатність за допомогою психофізіологічної експертизи. 

Наразі ДП «Сумський ЕТЦ» є практично єдиною експертною організацією в області, яка залучається наглядовими і правоохоронними органами до виконання технічної експертизи, зокрема, при розслідуванні нещасних випадків на виробництві та перевірках суб’єктів господарювання. Минулого року фахівці-експерти залучалися до комісій із розслідування нещасних випадків та досудових слідчих дій органів внутрішніх справ, прокуратури та СБУ 23 рази.

За словами начальник Сумського ЕТЦ Павла Ворончагіна серед пріоритетних напрямків залишається  підвищення рівня кваліфікації фахівців і вдосконалення дозвільної системи. У минулому році були переоформлені дозволи Держгірпромнагляду, акредитована в НААУ випробувальна лабораторія по стандарту ДСТУ ISO/IEC 17025:2006, яка має право виконувати сертифікаційні випробування, пройшли відповідні процедури акредитації в НААУ органу оцінки відповідності продукції згідно технічних регламентів, отримали і узгодили проект атестату з акредитації. Крім цього було отримано ліцензію МОЗ України на проведення психофізіологічної експертизи, та свідоцтво про атестацію лабораторії Міністерства економічного розвитку та торгівлі. Ця лабораторія має у своєму розпорядженні, крім звичайних методів контролю обладнання, радіографічний, акустико-емісійний, магніто-структурний методи, руйнівний контроль металу, випробування на електромагнітну сумісність та інші.

На сьогодні у штаті експертної організації налічується 18 висококваліфікованих технічних експертів та 6 фахівців із неруйнівного контролю, більшість з яких атестована за кількома напрямками.

ДЕРЖАВНЕ ПІДПРИЄМСТВО "СУМСЬКИЙ ЕКСПЕРТНО-ТЕХНІЧНИЙ ЦЕНТР ДЕРЖПРАЦІ"

Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International,

якщо не зазначено іншого